Alan Pardew: pokazaliśmy charakter

Alan Pardew którego Crystal Palace pokonało w 5 rundzie FA Cup drużynę Tottenhamu 1:0, pochwalił swoją drużynę za pokazany charakter i odporność przy atakach przeciwnika. Dzięki wygranej nad Tottenhamem, Crystal zapewnił sobie awans do ćwierćfinału FA Cup.

Pardew pokreślił, że wygrana nad Tottenhamem pomoże drużynie w dalszej części sezonu, szczególnie że w ostatnim czasie ekipa Crystal Palace w lidze spisuje się poniżej oczekiwań, a taki zastrzyk energii po awansie w FA Cup może wyjść drużynie tylko na lepsze.

Pardew o wygranej nad Tottenhamem

To było ważne zwycięstwo w odpowiednim czasie, szczególnie że w ostatnim czasie szliśmy w lidze w dół. Gracze pokazali charakter i wolę walki. Jestem pod wrażeniem drugiej połowy meczu, szczerze to jestem zaskoczony, że tak dobrze nam ona wyszła, że byliśmy się w stanie tak dobrze bronić. To pokazuje, że drużyna ma potencjał.

W spotkaniu przeciwko Tottenhamowi po kontuzji na boisko powrócił Yannick Bolasie, który pojawił się na boisku w 75 minucie, na jego temat również głos zabrał trener Crystal.

Pardew o powrocie Bolasie

On jest ważnym graczem naszej ekipy, zasiadł na ławce ale zdecydowałem mu się dać szansę aby zagrał od 75 minuty. Jest cennym graczem Crystal, mam nadzieję że szybko wróci do wysokiej formy.

Alan Pardew bardzo chciałby wygrać rozgrywki FA Cup, których do tej pory nie wygrał, chociaż jako trener miał już szansę zagrać w finale i jako zawodnik również uczestniczył w finale, jednak za każdym razem jego drużyna przegrywała. Teraz ewentualne dojście do finału przez Crystal Palace jest możliwe chociaż będzie trudnym zadaniem, ewentualna wygrana mogłaby zapewnić udział w rozgrywkach europejskich.