Crystal Palace pokonuje Reading 2:0 w FA Cup

Crystal Palace zapewnił sobie awans do półfinału FA Cup, po tym jak w ćwierćfinale drużyna Alana Pardewa pokonała Reading 2:0. Mimo słabej formy w lidze, po raz kolejny drużyna Crystal pokazała że w Pucharze Anglii nie ma póki co na siebie silnych, awansując już do kolejnej rundy.

Wydaje się, że Crystal Palace rozgrywa coraz lepsze spotkania jednak w lidze drużynie brakuje pewności siebie i skuteczności, tej natomiast nie brakuje w Pucharze Anglii, po raz kolejny drużyna Crystal pokazała, że nie jest łatwym przeciwnikiem i mimo że grając na wyjeździe bez problemu pokonała Reading 2:0 po golach Cabaye i Campbella.

Pierwsza połowa spotkania była dosyć wyrównana, chociaż to Crystal Palace częściej atakowało bramkę przeciwnika jednak nieskutecznie, przełom przyszedł dopiero w drugiej połowie spotkania.

Druga połowa meczu Reading z Crystal Palace należała jednak do Crystal, chociaż na pierwszego gola czekaliśmy aż do 84 minuty kiedy to sędzia podyktował rzut karny, a ten na gola zamienił Cabaye. Po faulu drugą żółtą kartkę otrzymał Cooper, dlatego oprócz straty gola Reading straciło jednego gracza. Przewaga jednego gracza została wykorzystana i w doliczonym czasie gry awans do półfinału rozgrywek przypieczętował Campbell.

Teraz drużyna musi morale z wygranej szybko przenieść na boiska ligowe, gdzie wszyscy kibice Crystal czekają na upragnione zwycięstwo, którego brakuje od dwunastu spotkań.

Reading – Crystal Palace 0:2 (0:0)
0:1 Cabaye 84′ (karny)
0:2 Campbell 94′

Reading: Al-Habsi, Gunter, McShane, Cooper, Obita (Rakels 90), Robson-Kanu, Hector, Norwood (Williams 75), Quinn, John, Cox (Vydra 60)

Palace: Hennessey, Ward, Dann, Delaney, Souare, Zaha, Cabaye, Jedinak, Ledley (Sako 79), Bolasie (Campbell 90), Adebayor