Crystal Palace pokonuje Tottenham 1:0 i awansuje do ćwierćfinału

Crystal Palace pokonał na wyjeździe Tottenham 1:0 w ramach spotkania Pucharu Anglii, dzięki czemu drużyna Crystal awansowała do ćwierćfinału FA Cup, jedynego gola w spotkaniu zdobył Martin Kelly zdobywając gola w doliczonym czasie pierwszej połowy.

Mimo bardzo słabej postawy w rozgrywkach Premier League, podopieczni Alana Pardewa w Pucharze Anglii przechodzą do kolejnej rundy, pokonując obecnego wicelidera Premier League, drużynę Tottenhamu.

Wielkie emocje w meczu Tottenham – Crystal Palace

Pierwsza połowa spotkania przyniosła nam ogromne emocje, najpierw piłkę z linii bramkowej wybił Cabaye, w odpowiedzi po składnej akcji Crystal jeden z obrońców niefortunnie zagrał piłkę głowa i to Vorm musiał szybko dobiec do piłki aby wybić ją z linii bramkowej. Chwilę później zobaczyliśmy ogromne szczęście Crystal, kiedy to po strzale Alliego piłka odbiła się od jednego słupka przeleciała po linii bramkowej aby odbić się od drugiego słupka, ostatecznie obrona zdołała wybić piłkę. Kolejna dobra akcja dla Crystal skończyła się już golem, przed polem karnym Zaha zagrał nieco w bok piłkę do Kelly’ego a ten huknął pokonując Vorma.

Po zmianie stron Tottenham rzucił się do odrabiania strat jednak obrona Crystal jak i Hennessey spisywali się skutecznie dzięki czemu gospodarze nie zdołali trafić do siatki, natomiast drugiego gola zdobyła drużyna Crystal jednak gol padł ze spalonego dlatego sędzia go nie uznał.

Crystal Palace czeka na rywala ćwierćfinału FA Cup

Teraz pozostaje czekać nam na losowanie par ćwierćfinałowych, na pewno w ćwierćfinale zagrają: Chelsea Londyn, West Ham United, Reading, Watford, Everton, spotkanie Arsenal Londyn z Hull będzie powtórzone z powodu wyniku remisowego natomiast mecz Shrewsbury – Manchester United będzie rozegrany w poniedziałek.

Tottenham – Crystal Palace 0:1 (0:1)

0:1 Kelly 45+1′

Crystal Palace‬: Hennessey; Ward, Dann, Delaney (c), Kelly; Zaha, Cabaye (79′ Jedinak), Ledley, Mutch; Wickham, Adebayor (75′ Bolasie).

Tottenham Hotspur: Vorm, Walker, Dier, Wimmer, Rose; Bentaleb, Dembele (45′ Eriksen); Alli (79′ Mason), Onomah, Son (66′ Chadli); Kane (c)