Crystal Palace przegrywa z Liverpoolem 1:2

Crystal Palace zmarnował ogromną szanse na zwycięstwo, drużyna Alana Pardwa przegrała z Liverpoolem 1:2 mimo że grała z przewagą jednego gracza i prowadziła do 72 minuty 1:0, niestety później już było tylko gorzej, najpierw gol wyrównujący a w 96 minucie strata gola który odebrał drużyna Crystal jeden punkt, jednak rzutu karnego w 96 minucie który podyktował sędzia w ogóle nie powinno być, była to symulacja w polu karnym, a sędzia bez wahania podyktował karny, jak by to był na prawdę faul.

Przegrana z Liverpoolem jest dwunastym spotkaniem z rzędu w lidze w którym Crystal nie jest w stanie wygrać, w ciągu tych spotkań była to ósma porażka co jest fatalną serią, a Alan Pardew stoi przed ciężkim zadaniem aby przywrócić blask swojej drużynie.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania nie należała do emocjonujących zobaczyliśmy jedną ciekawą akcję, jednak drużyna Crystal może czuć niedosyt po tym jak w 11 minucie strzelający Emmanuel Adebayor trafił w poprzeczkę.

Kontrowersyjny karny daje wygraną Liverpoolowi

Po przerwie wszystko się zmieniło, najpierw w 48 minucie Ledley huknął z linii pola karnego w róg bramki nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. W 62 minucie James Milner otrzymał drugą żółtą kartę za co musiał opuścić boisko, w tym momencie wydawało się że Crystal prowadząc 1:0 i mając przewagę jednego gracza powinni wygrać, niestety kolejne minuty zadecydowały że tak się nie stało. W 72 minucie broniący bramki Crystal, McCarthy popełnił ogromny błąd, bramkarz wykopując piłkę pośliznął się wykopując ją wprost pod nogi Firmino a ten be zastanowienia wpakował ją od razu do pustej bramki. W 96 minucie doszło do ogromnej kontrowersji, sędzia uznał że w polu karnym faulował Damien Delaney jednak tak na prawdę gracz Crystal nawet nie dotknął zawodnika Liverpoolu, na powtórkach widać że jest to bezczelna symulacja za co symulant powinien otrzymać kartkę.

Teraz drużyna Crystal w lidze zagra dopiero 19 marca z Leicester City bo już 11 marca czeka ich spotkanie ćwierćfinałowe FA Cup w którym przeciwnikiem jest Reading. Początek spotkania 11 marca o godzinie 20:55.

Crystal Palace – Liverpool 1:2 (0:0)

1:0 Ledley 48′
1:1 Firmino 72′
1:2 Benteke 96′